●HUMARBLE● koleksiyonu insan ve mermer arasındaki ilişkiyi keşfediyor. Bu tasarım sisteminin arkasında yatan fikir, insan ve mermerin buluştuğu noktayı vurgulamak. Her iki varoluşun birbirini etkilediği bu hikaye çok uzun zaman önce başladı. Kitaplarda yazılı olmayan zamanlarda bile mermer, ilkel yaşamın önemli bir parçasıydı. İnsanoğlu mermeri doğal kalitesini bozmadan, çeşitli eşyalar ve silah yapmak için kullandı. Daha sonra insanlık tarihinin ilk barınakları, mermer ile inşa edildi.

Mermer, sağlamlığı, zarafeti ve potansiyel verimliliği ile heykel sanatının da birincil malzemesi oldu. Fonksiyonel özelliklerinin ötesinde mermer, insanın estetik tercihlerini ve sanatsal zevklerini de tatmin ediyor. Bu gerçek ile, mermerin insan hayatında her zaman ayrıcalıklı bir yer edindiğini söylemek mümkün.  Mimari mekan, insan bedeni ile doğrudan ilişki kurar ve mermer, mimari mekan oluşumunda her kalemde kullanılabilir. Dolayısıyla insan bedeni ve mermer arasındaki temas, sürekli olarak canlıdır.

ARTWORKS

Uzun ve çetrefilli jeolojik süreçlerden geçmiş taş parçalarının, bir araya gelerek oluşturduğu motiflerde hayatın farklı kavramlarının işlendiği hikayeler yakalarız. Bu hikayeler insan ve doğa arasındaki o kuvvetli bağı, görsel ve düşünsel bir dünya yaratarak vurguluyor.

Motifleri meydana getiren kıvrımlar; denge, bütünlük, farklılık, yüzleşme gibi kavramların taştaki yansımalarının izini sürerek görsel bir öyküye sahne oluyor. Tablonun baş kahramanı olan mermerin biçimi veya biçimsizliği zihnimiz ile doğrudan ve duygusal bir bağlantı kurarak insan olmanın evrenselliğini hatırlatıyor.

Renklerin ve çizgilerin düzeni /düzensizliğini içselleştirerek yorumladığımızda, mermer tablonun da tıpkı temsili bir resim gibi güçlü bir ifade kapasitesine sahip olduğunu görüyoruz.

PATTERNS

Bir araya gelerek çeşitli desenler oluşturan geometrik şekiller, insan bedenini en yalın haliyle simgeliyor. Bu desenli karolar, döşeme kaplaması, duvar kaplaması hatta masa tablası olarak kullanılabilir.

AYNA

 

 

Humarble aynası, insan ve mermerin sinerjik iletişiminin gerçek hayattaki yansıtıcısı olmak için tasarlandı. Tasarım, kullanıcıya günlük hayatında, aynaya her bakışında bunu hissettirmeyi amaçlıyor. Humarble aynası, incelikle kırılmış ham taş ile amorf bir siluet oluşturuyor ve bunun aksine mükemmel şekillendirilmiş mat siyah krom çerçeveli ayna, ham taşın içine oturuyor.